
KuiperCompagnons als onderdeel van consortium uitgenodigd voor de dialoogfase van OBA NEXT
03 feb '22De Opgave
Op de Zuidas in Amsterdam moet in (naar verwachting) 2027 een nieuwe bibliotheek verrijzen. Deze Openbare Bibliotheek Amsterdam (OBA NEXT) moet een plek worden waar leren en ontwikkelen in een digitale tijd gestimuleerd wordt. Er wordt in het gebouw dan ook niet alleen een bibliotheek gevestigd maar ook een openbare buurtkamer, maatschappelijke dienstverlening en een publieke fietsenstalling. Daarnaast komen kantoren en een garage die samen met OBA NEXT een geheel moeten vormen.
De bouw gaat plaatsvinden in het deelgebied kenniskwartier, tussen station Zuid en de VU, aan de Mahlerlaan.
De Consortia
Er zijn 3 consortia geselecteerd op basis van relevante ervaring om door te gaan naar de dialoogfase. Deze consortia zijn:
– BMB ontwikkeling B.V., VolkerWessels Bouw & Vastgoedontwikkeling West B.V., ABT B.V., Boele & van Eesteren B.V, G&S Bouw B.V., Stam + De Koning Vastgoed B.V. met architectenbureau Snøhetta Oslo AS en KuiperCompagnons
– BAM Bouw en Techniek B.V., AM B.V., Deerns Nederland B.V. en architectenbureaus cepezed B.V. en Henning Larsen Architects A/S
– G&S Vastgoed B.V., Visser & Smit Bouw B.V, Arcadis Nederland B.V. en architectenbureaus Neutelings Riedijk Architecten BV en SO-IL EU BV
Het Vervolg
Tijdens de dialoogfase gaan wij samen met onze partners in gesprek met de gemeente, de OBA en haar partners over de wensen en doelen van het gebouw. Wij vertalen dit in een passend ontwerp waarmee we recht doen aan de omgeving en aan de mensen die er gebruik van gaan maken.
Het doel dat is meegegeven is duidelijk, een open en uitnodigend karakter en herkenbaar als publiek gebouw. Aan KuiperCompagnons en Snøhetta om dit om te zetten naar hopelijk het winnende ontwerp.
Begin 2023 weten we of we verder mogen met de uitvoering. Het gebouw zal naar verwachting in 2027 worden opgeleverd.