nieuws › Aan de rand van Goirle ontstaat een bijzonder duurzaam woonconcept aan het landschap; Land van Anna
inrichtingsplan.jpginrichtingsplan land van anna
landvanannalaannaarbrug.jpgLand van Anna
LandvanAnnazichtvanafbrug.jpgUitzicht vanaf brug Land van Anna
LandvanAnnabrug.jpgBrug over de beek Land van Anna
LandvanAnnawebsite.jpglandschap Land van Anna

Aan de rand van Goirle ontstaat een bijzonder duurzaam woonconcept aan het landschap; Land van Anna

08 jul '22

De nieuwe wijk Land van Anna aan de dorpsrand van Goirle is volop in ontwikkeling. Het groene stedenbouwkundige plan en natuur inclusieve inrichtingsplan, ontworpen door KuiperCompagnons, zorgen voor een duurzame en klimaat adaptieve wijk.

Door gebruik te maken van de cultuurhistorie van het gebied wordt de verbondenheid met de textielindustrie getoond. Middels diverse natuur inclusieve keuzes en circulaire oplossingen draagt het gebied in grote mate bij aan klimaatadaptatie en biodiversiteit. Zo zorgt het getransformeerde landbouwgebied en de nieuwe loop van de beek De Leij voor meer ecologie en waterberging en wordt er op het voormalig fabrieksterrein circulair energie opgewekt voor het verwarmen van de omliggende woningen.

Inmiddels heeft de beek zijn nieuwe loop gekregen, er ligt een nieuwe brug over de Leij als poort naar het landschap en de fabriekshallen rondom de fabriek worden gesloopt.

De huizen en kavels van de eerste fase aan het landschap zijn in verkoop.




project:

Goirle Zuidrand